یک سرور پروکسی چیست و چگونه کار می کند؟

خرید پروکسی

پیچ و خم واقعی نحوه کار کردن اینترنت چیزی نیست که مردم اغلب فکر کنند. مشکل این است که خطر ذاتی نقص های امنیتی داده ها و سرقت هویت همراه با تصاویر واطلاعات همیشه در کمین کاربران است.

اما هنگام مرور وب چه اتفاقی می افتد ؟ شما ممکن است از یک پروکسی سرور در دفتر خود، در یک شبکه اختصاصی مجازی (VPN) استفاده کنید یا می توانید یکی از تکنولوژی های پیشرفته تر استفاده کنید که همیشه از یک سرور پروکسی نوعی یا دیگر استفاده می کند.

یک پروکسی سرور چیست؟

یک سرور پروکسی به عنوان یک دروازه بین شما و اینترنت عمل می کند. این یک سرور واسطه است که کاربران نهایی را از وب سایت هایی که مرور می کنند جدا می کند. سرورهای پروکسی سطوح مختلف عملکرد، امنیت و حریم خصوصی را بسته به مورد استفاده، نیازها یا سیاست شرکت شما ارائه می دهند.

اگر شما از یک سرور پروکسی استفاده می کنید، ترافیک اینترنت از طریق سرور پروکسی از طریق آدرس شما درخواست می شود. درخواست سپس از همان پروکسی سرور باز می شود (استثنائات مربوط به این قانون وجود دارد)، و سپس سرور پروکسی داده هایی را که از وب سایت شما دریافت می کنید به شما ارسال می کند.

یک پروکسی سرور چیست

سرورهای پروکسی مدرن چیزی بسیار بیشتر از ارسال درخواست وب است،  امنیت داده ها و عملکرد شبکه. سرورهای پروکسی به عنوان یک فایروال و فیلتر وب عمل می کنند، اتصالات شبکه مشترک را فراهم می کنند، و داده های ذخیره شده برای سرعت بخشیدن به درخواست های معمول را می گیرند. یک سرور پروکسی خوب کاربران را حفظ می کند و شبکه داخلی از چیزهای بد که در اینترنت وحشی زندگی می کند محافظت می شود. در نهایت، سرورهای پروکسی میتوانند سطح بالایی از حریم خصوصی را ارائه دهند.

سرور پروکسی چگونه کار می کند؟

هر رایانه ای در اینترنت نیاز به آدرس منحصر به فرد اینترنت (IP) دارد.  این آدرس IP را به عنوان آدرس خیابان کامپیوترتان تصور کنید.اینترنت می داند که چگونه اطلاعات صحیح را به کامپیوتر درست با آدرس IP ارسال کند.

یک پروکسی سرور اساسا یک رایانه در اینترنت با آدرس IP خاص خود است که کامپیوتر شما می داند. هنگام ارسال یک درخواست وب، درخواست شما برای اولین بار به سرور پروکسی می رود. سرور پروکسی سپس درخواست وب خود را از طرف شما انجام می دهد، پاسخ را از سرور وب جمع آوری می کند و به شما داده های صفحه وب را می دهد تا بتوانید صفحه را در مرورگر خود ببینید.عملا عبور از فیلتر ینگ و دسترسی به محتوای فیلتر شده.

هنگامی که پروکسی سرور درخواستهای وب خود را به شما ارسال می کند، می تواند تغییراتی را در داده های ارسالی شما ایجاد کند و اطلاعاتی را که انتظار دارید مشاهده کنید را به شما نشان می دهد. یک سرور پروکسی می تواند آدرس IP خود را تغییر دهد، بنابراین سرور وب دقیقا نمی داند که شما در کدام نقطه از جهان زندگی می کنید. این کار می تواند اطلاعات شما را رمزگذاری کند، بنابراین اطلاعات شما در هنگام حمل و نقل قابل خواندن نیست. و در نهایت، یک سرور پروکسی می تواند دسترسی به صفحات وب خاص بر اساس آدرس IP را مسدود کند.

چرا باید از پروکسی سرور استفاده کرد؟

به چندین دلیل سازمان ها و افراد از یک سرور پروکسی استفاده می کنند.

برای کنترل استفاده از اینترنت از کارکنان و کودکان:

سازمان ها و والدین سرورهای پروکسی را برای کنترل و نظارت بر نحوه استفاده از اینترنت و استفاده از آنها به کار می گیرند. اکثر سازمان ها نمی خواهند شما به وبسایت های خاصی دسترسی داشته باشید و آنها می توانند سرور پروکسی را برای جلوگیری از دسترسی به سایت های خاص،راه اندازی کنند. آنها همچنین می توانند تمامی درخواست های وب را نظارت و ثبت نمایند.

صرفه جویی در پهنای باند و بهبود سرعت:

سازمان همچنین می تواند عملکرد کلی بهتر شبکه با یک سرور پروکسی خوب داشته باشد. سرورهای پروکسی می توانند وب سایت های محبوب را کش (ذخیره یک کپی از وب سایت به صورت محلی) – بنابراین هنگامی که از http://www.mamproxy.com درخواست می کنید، سرور پروکسی بررسی خواهد کرد که آیا آخرین کپی از سایت را داشته باشد و سپس به شما ارسال کند کپی ذخیره شده این بدان معناست که هنگامی که صدها نفر از همان پروکسی سرور در همان زمان از http://www.mamproxy.com برخوردار می شوند، سرور پروکسی تنها یک درخواست به http://www.mamproxy.com ارسال می کند. این موجب صرفه جویی در پهنای باند برای شرکت و بهبود عملکرد شبکه می شود.

مزایای حفظ حریم خصوصی:

افراد و سازمان ها به طور یکسان از سرورهای پروکسی استفاده می کنند تا به صورت خصوصی تر وب را مرور کنند. برخی از سرورهای پروکسی آدرس IP و سایر اطلاعات شناسایی که درخواست وب شامل آن را تغییر می دهند. این به این معنی است که سرور مقصد نمی داند چه کسی درخواست اصلی را انجام داده است، که به شما کمک می کند اطلاعات شخصی و عادت های وب را خصوصی تر نگه دارید.

بهبود امنیت:

سرورهای پروکسی مزایای امنیتی را در بالای مزایای حفظ حریم خصوصی ارائه می دهد. شما می توانید سرور پروکسی خود را برای رمزگذاری درخواست وب خود پیکربندی کنید تا چشم خود را از خواندن معاملاتتان حفظ کنید. شما همچنین می توانید از هر گونه دسترسی از طریق سرور پروکسی از سایت های مخرب شناخته شده جلوگیری کنید. علاوه بر این، سازمان می تواند پروکسی سرور خود را با یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) متصل کند، بنابراین کاربران راه دور همیشه از طریق پروکسی شرکت به اینترنت دسترسی دارند. یک VPN یک اتصال مستقیم به شبکه شرکت است که شرکت ها به کاربران خارجی یا راه دور ارائه می دهند. با استفاده از VPN، این شرکت می تواند کنترل و تأیید کند که کاربران خود به منابع (ایمیل، اطلاعات داخلی) مورد نیاز خود دسترسی دارند، در حالیکه همچنین یک اتصال امن برای کاربر برای محافظت از اطلاعات شرکت فراهم می کند.

دسترسی به منابع مسدود شده را دریافت کنید:

سرورهای پروکسی به کاربران اجازه می دهد تا محدودیت های محتوا را که توسط شرکت ها یا دولت ها اعمال می شود، دور بزنند. آیا بازی تیم محلی ورزش اسباب بازی به صورت آنلاین خالی شده است؟ وارد شوید به یک سرور پروکسی در طرف دیگر کشور و از آنجا تماشا کنید. سرور پروکسی آن را مانند شما در کالیفرنیا می بیند، اما شما در واقع در کارولینای شمالی زندگی می کنید. چندین دولت در سراسر جهان نظارت و دسترسی محدود به اینترنت را محدود می کند و سرورهای پروکسی شهروندان خود را به اینترنت بی سانسور دسترسی می دهند.
کنون که شما یک ایده دارید که چرا سازمان ها و افراد از یک پروکسی سرور استفاده می کنند، نگاهی به خطرات زیر می بینید.

برای خرید پروکسی عجله کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =